Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Okresu Bożego Narodzenia – 3 I 2021 

  1. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, także w wigilię uroczystości, czyli we wtorek, Msza św. o godz. 18.00. Tego dnia będziemy modlić się za misjonarzy i zbierać ofiary na cele misyjne.
  2. Zgodnie z tradycją w uroczystość Trzech Króli poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 14.00. Następnie Msza św. o godz. 15.00
  4. Kolęda z powodu trwającej pandemii nie może się odbyć w tradycyjnej formie. W tym roku pragniemy zaprosić Was, drodzy Parafianie, na spotkanie w naszym kościele. Każdego dnia, zgodnie z programem kolędowym, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu, zaniesiecie to błogosławieństwo do Waszych domów. Kolędy, w tej odmienionej formie, rozpoczniemy 18 stycznia po kwarantannie narodowej.
  5. Przypominamy, że w tym miesiącu w dni powszednie do 18 stycznia, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, szczególnie w okresie świątecznym. Jak widać trwają dalsze prace przy elewacji dolnej części wieży. Za tydzień składka inwestycyjna.
  7. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Kazimiera BITTNER, lat 72,
+ Helena SŁOWIK, lat 83 – Msza św. pogrzebowa w piątek (8.01) o godz. 11.00 w naszym kościele, a następnie pogrzeb na Bielawkach o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz