Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 3 III 2013

  1. Dzisiaj przypada już III Niedziela Wielkiego Postu. Zapytajmy siebie, jak ten czas wykorzystujemy. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa, które są pomocą w naszym wielkopostnym nawracaniu. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 7.30 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym głoszonym przez kleryków naszego Seminarium Duchownego.
  2. Biskup Jan Tyrawa zaprasza do Katedry Bydgoskiej w poniedziałek – 4 marca  o godz. 18.00 – na Mszę św. dziękczynną za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI i w intencji dobrego wyboru nowego papieża.
  3. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i modlitwę o liczne i święte powołania kapłańskie, a także w intencji wyboru nowego papieża.
  4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na spowiedź również w czwartek o godz. 17.00 oraz na Mszę św. wieczorną.
  5. W naszej akcji MAKULATURA na MISJE zebraliśmy w minionym tygodniu 6 ton 20 kg, co dało 1 505 złotych.
  6. Rozpoczęło się wielkopostne Dzieło Pomocy Caritas. Podobnie jak na Boże Narodzenie można zakupić świece – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Świece można nabyć w zakrystii po Mszy św. lub w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego. Małe świece są po 5 zł., a większe po 12 zł.
  7. Ofiary złożone w minioną niedzielę na dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes” wyniosły 1 409 zł. Serdeczne Bóg zapłać za otwartość serca. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na tacę, a przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan WIERZCHUCKI, lat 71 – pogrzeb we wtorek, 5 marca, na cmentarzu przy ul. Lotników. Msza św. o godz. 13.00 w kościele Chrystusa Króla.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz