Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą – 3 III 2019

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chciejmy naszymi modlitwami szczególnie w tym czasie wspierać osoby zmagające się z chorobą alkoholową.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00.
 3. Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową przeznaczone są na pomoc w funkcjonowaniu hospicjów diecezjalnych w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim. Niech to będzie nasza odpowiedź na wielkopostne wezwanie do jałmużny.
 4. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
 5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań.
 7. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnej obecności Boga w historii swojego życia. Katechezy będą głoszone w kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30
 8. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 9. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek tylko przed południem oraz w czwartek w godz. popołudniowych.
 10. W dniach 10 – 13 marca, czyli od przyszłej niedzieli, przeżywać będziemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Remigiusz ZMUDA – paulin, który przez wiele lat pracował na Jasnej Górze. W dni powszednie nauki będą w łączności z Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00.
 11. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni. Trwają prace przy bocznych ołtarzach.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz