Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 3 XII 2017

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rozpoczynamy także okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w tym czasie w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 2. Na Msze św. roratnie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. We wtorki i czwartki roraty o godz. 7.30.
 3. 8 grudnia, w piątek, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież bł. Pius IX. Maryja od momentu swojego poczęcia została zachowana od dziedziczonego przez nas wszystkich grzechu pierworodnego, a w konsekwencji od wszelkiego grzechu uczynkowego. Maryja była więc poczęta w łasce uświęcającej, wolna od wszelkich konsekwencji wynikających z grzechu pierworodnego. W piątek Msze Święte o 7.30, 9.00, 16.30 oraz 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00.
 5. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 15 grudnia i w sobotę 16 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Ruszyła 24. edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W zakrystii po Mszy św. można nabywać świece wigilijne: małe po 5 złotych, duże po 15. Zachęcamy do wsparcia tej cennej akcji.
 7. Są już również dostępne pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
 8. W kolejnej zbiórce MAKULATURY na MISJE udało się zgromadzić 4 tony 300 kg, co dało 1075 zł na cele misyjne. Bardzo dziękujemy!
 9. Organizujemy pielgrzymkę Grecji – śladami św. Pawła. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie. Osoby, które już się zapisały oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 5 grudnia o godz. 18.30 w kaplicy w Parafii M.B. Zwycięskiej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna SZMITKOWSKA –  lat 80.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz