Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 30 X 2022 

 1. We wtorek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani tego dnia do uczestnictwa we Mszy św. a nie tylko do modlitwy na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której tego dnia nie będzie. Msze św. i procesje na najbliższych nam cmentarzach są wg następującego porządku:
 • przy ul. Wiślanej – Msza św. o godz. 12.00, a po niej procesja,
 • na Siernieczku – procesja o godz. 13.30, a o 14.00 Msza św.,
 • na Bielawkach – procesja o 15.00, a następnie Msza św.
 1. W środę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30 oraz 18.00.
 2. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej. W zakrystii lub biurze parafialnym można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 3. Nasi bliscy zmarli, czekają na naszą modlitwę. Specjalnym darem jest odpust zupełny za zmarłych, który możemy uzyskać od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. Żywy Różaniec zapraszaj na modlitwę w pierwszą sobotę w łączności z Mszą św. poranną.
 7. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone normalnie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych w poniedziałek wyjątkowo katechezy nie będzie. W tym tygodniu zapraszamy w czwartek – będzie to jedna z dwóch najważniejszych katechez.
 8. W naszej parafii rozpoczęła funkcjonowanie jednostka Skautów Europy. Najbliższa zbiórka w sobotę, 5 listopada. Początek przy kościele o godz. 11.00.
 9. W listopadzie odbędą się Bydgoskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej, także w naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 10. Parafia św. Stanisława na Siernieczku zaprasza na katechezy przedmałżeńskie, które rozpoczną się sobotę, 5 listopada, Mszą św. o godz. 18.00.
 11. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Andaluzji w październiku 2023 r. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka 2023” oraz w gablocie.
 13. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jerzy JÓŹWIAK, lat 80,
+ Mieczysława CHĘSIAK, lat 96.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz