Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 30 XII 2018 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrzeni w ich życie chciejmy szczególnie modlić się za wszystkie rodziny.
 2. W poniedziałek, 31 grudnia, w liturgii wspominamy św. Sylwestra. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy po Mszy św. wieczornej, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali.
 3. We wtorek, 1 stycznia, wraz z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2019. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie!
 4. W środę, 2 stycznia, rozpoczynamy kolędę. Plan kolędy został wywieszony w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.
 5. W związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie będzie w naszym kościele Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast będzie odprawiana Msza św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki w godzinach przedpołudniowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 7. W pierwszy piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi a Msza św. tego dnia o godz. 18.00, a nie o godz. 15.00.
 8. W kolejnych zbiórkach MAKULATURY na MISJE zebraliśmy: w listopadzie 3 tony 640 kg, a w grudniu 4 tony 40 kg, co łącznie daje 1 152 zł, gdyż cena makulatury spadła do 15 groszy za kilogram. Dziękujemy wszystkim za wspieranie tej akcji!
 9. W styczniu rozpoczynamy prace przy ołtarzach bocznych z nowym tabernakulum, dlatego też zwracamy się z prośbą o zbiórkę „złomu” srebra i złota, które moglibyśmy wykorzystać do ozdobienie tabernakulum.
 10. W sobotę, 5 stycznia, o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „ŁUCZNICZKA” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 11. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli.
 13. Tradycyjnie, 6 stycznia, zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który w tym roku rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godz. 11.00, by o godz. 12.30 wyruszyć z Placu Kościeleckich w kierunku „Łuczniczki”. Szczegóły na plakacie.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna SIKORSKA, lat 68,
+ Weronika GACA, lat 70.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz