Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę zwykłą – 31 I 2021

 1. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszej parafii Msze św. o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną one pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.
 2. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym, które żyją z pracy swoich rąk oraz z jałmużny wiernych.
 3. W poniedziałek kończymy w naszej Parafii spotkania kolędowe. Zapraszamy tego dnia mieszkańców ulic: Sygnałowa, Inwalidów, Działdowska, Jabłonowska, Brodnicka i Szajnochy oraz wszystkich chętnych. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory skorzystali z naszego zaproszenia do wspólnego kolędowania.
 4. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 7 lutego, na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświecenie świec oraz zaległe poświecenie medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Katecheza dla dzieci i rodziców odbędzie się zgodnie z planem w środę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 17.00.
 6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań.
 8. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową w pierwszą sobotę miesiąca w łączności z Mszą św. poranną.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, także przy okazji spotkań kolędowych. W minioną niedzielę na pomoc dla Chorwacji zebraliśmy do puszek 1582 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Poszukiwane są osoby do odpłatnej opieki nad osobami starszymi i chorymi na terenie naszej parafii. Chętnych do takiej pracy prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Maria PODGÓRSKA, lat 74,
+ Maria SZCZESNA, lat 84 – pogrzeb we wtorek (02.02) na cmentarzu przy ul. Tańskich  o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz