Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31 III 2019

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, jest nazywana w tradycji Kościoła niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku oczekując zbliżających się Świąt Paschalnych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa o powołania. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, odbędą się uroczystości zakończenia Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po naszej Diecezji. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona w Bazylice św. Wincentego a Paulo o godz. 16.00. Ks. Biskup zaprasza wszystkich Drogich Diecezjan do udziału w tych uroczystościach.
 4. Dobiega też końca peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy jeszcze w zakrystii.
 5. Bardzo prosimy, aby zgłaszać osoby chore i starsze, które chciałyby przystąpić do Sakramentów świętych w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 12 kwietnia.
 6. W przyszły piątek, 12 kwietnia, zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszego osiedla. Nabożeństwo rozpoczniemy się o godz. 19.00 przed naszym kościołem, aby przejść do kościoła MB Zwycięskiej. Po drodze krzyżowej odbędzie się wieczór konfesjonałów, czyli okazja do spowiedzi do godz. 22.00. Tego dnia w naszym kościele nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci. Wszystkich zapraszamy na godz. 19.00 i prosimy o zabranie świec.
 7. Zapraszamy również na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w dwóch osłonach o godz. 16.00 i 20.00 w fordońskiej Dolinie Śmierci. Szczegółowe informacje o tym misterium jak również o podobnych wydarzeniach znajdują się w gablocie.
 8. W naszej diecezji trwa również wielkopostna zbiórka na dokończenie budowy szkoły w Czadzie, gdzie pracuje kapłan naszej diecezji ks. Jakub Szałek. Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
 9. Trwa akcja Dzieło Pomocy Caritas. Paschaliki na stół wielkanocny można nabywać w zakrystii w cenie 5 i 12 zł.
 10. Trwa nabór dzieci do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Władysław GASTECKI, lat 84,
+ Karol NEJMAN, lat 31 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Bielawkach o godz. 12.00,
+ Józef WIECZOREK, lat 72 –  Msza św. we wtorek o godz. 8.30 w naszym kościele, a pogrzeb o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Wiślanej.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz