Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 V 2020 

 1. Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami władz publicznych, został zniesiony limit osób, które mogą uczestniczyć w liturgii w świątyni. Zachęcamy gorąco do fizycznego uczestnictwa w Eucharystii i nabożeństwach! W dalszym ciągu obowiązuje przepis nakazujący zasłanianie ust oraz nosa podczas przebywania w kościele.
 2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwierając się na dary Ducha Świętego pamiętajmy, że również każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 3. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt – przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 18.00. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. Od poniedziałku do soboty od godz. 15.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, okazja do spowiedzi do godz. 16.00. Zachęcamy do korzystania z okazji do bliskości z Chrystusem Eucharystycznym.
 5. W czwartek, 4 czerwca, obchodzimy święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to święto obchodzone od 2013 r. i ustanowione przez papieża Benedykta XVI. Chciejmy tego dnia szczególnie modlić się za nasze bydgoskie Seminarium Duchowne i o liczne i święte powołania.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • w środę – świętych męczenników z Ugandy,
 • w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 1. W poniedziałek rozpocznie się czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00. W piątek, z racji celebracji sakramentu małżeństwa, wyjątkowo nie będzie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, okazja do spowiedzi do godz. 18.00, Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej

+ Marian PARYSEK, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!