Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 31 VII 2022 

  1. Jutro rozpoczyna się sierpień, który ma dla naszej Ojczyzny szczególne znaczenie. Zbiegają się w tym miesiącu uroczystości Maryjne z rocznicami patriotycznymi. Dlatego już od ponad 30 lat Kościół w Polsce zaprasza nas wierzących do abstynencji od alkoholu. Jest to dar wyjątkowy, który możemy ofiarować w intencji osób zmagających się z chorobą alkoholową, ale także w wielu innych intencjach.
  2. W poniedziałek, 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o wszystkich naszych Rodakach, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. We wtorek, 2 sierpnia, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu w każdym kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny, zwany „odpustem Porcjunkuli”.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. oraz w piątek po południu od godziny 17.00.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań.
  6. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową w pierwszą sobotę miesiąca w łączności z Mszą św. poranną. Tego dnia przypada święto Przemienia Pańskiego.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trwających prac remontowych. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. Planujemy powrócić do akcji „Makulatura na MISJE”. Najbliższą zbiórkę zorganizujemy na przełomie września i października. Dokładną datę podamy w późniejszym terminie.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz