Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 31 X 2021 

 1. Jutro, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani tego dnia do uczestnictwa we Mszy św., a nie tylko do modlitwy na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której tego dnia nie będzie.
 2. We wtorek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30 oraz 18.00.
 3. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 4. Nasi bliscy zmarli, o których pamiętamy w tych dniach w sposób szczególny, czekają na naszą modlitwę. Specjalnym darem jest odpust zupełny za zmarłych. W poszczególne dni listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można dla nich wyprosić łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami, czyli przyjmując Komunię św. i odmawiając dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Istotnym warunkiem uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować w tych dniach tylko za zmarłych, jest brak przywiązania do grzechu.
 5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę w łączności z Mszą św. poranną.
 8. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone normalnie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych w poniedziałek wyjątkowo katechezy nie będzie. W tym tygodniu zapraszamy w czwartek – będzie to jedna z dwóch najważniejszych katechez.
 9. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dzisiaj  zapraszamy na bal pod hasłem „Każdy może być świętym”.
 10. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
 11. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Dominika OKULICZ, lat 29.
+ Eleonora SZOSTAK, lat 85 – W czwartek o godz. 10.00 Msza św. w naszym kościele, a następnie uroczystości na cmentarzu Nowofarnym o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz