Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 4 IV 2021 

 1. Dzisiaj Kościół celebruje największą tajemnicę i fundament naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy aż do przyszłej niedzieli włącznie, czyli oktawa, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości.
 2. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie, także na nasze bydgoskie Wyższe Seminarium Duchowne.
 3. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
 4. Od najbliższego czwartku, wznawiamy katechezy ewangelizacyjne głoszone w naszym kościele. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki na godz. 19.30.
 5. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych w ich domach z sakramentami świętymi.
 6. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania do Wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby nasze świętowanie w tych dniach miało piękną oprawę. Dziękujemy panom, którzy przygotowywali konstrukcje grobu i ciemnicy, osobom, które zadbały o czystość i wystrój naszej świątynie w tych dniach; dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiści i naszemu chórowi parafialnemu, scholii, młodzieży, oraz Wam wszystkim, Drodzy Parafianie, za udział w uroczystościach Paschalnych.
 8. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych już prac remontowych i na dalszą renowację naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Katarzyna BLEJA, lat 93,
+ Barbara SKOCZYLAS, lat 86,
+ Sławomir DONDAJEWSKI, lat 50 – pogrzeb w piątek, 9 kwietnia, na cmentarzu NSPJ o godz. 14.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz