Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 4 VIII 2019

  1. Trwa sierpień, który dla naszej Ojczyzny ma szczególne znaczenie. Zbiegają się w tym miesiącu uroczystości Maryjne z rocznicami patriotycznymi. Kościół w Polsce zaprasza nas w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu. Jest to dar wyjątkowy, który możemy ofiarować w intencji osób zmagających się z chorobą alkoholową, ale także w wielu innych intencjach.
  2. We wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W liturgii wspominamy wydarzenie, w którym Chrystus objawia swoim uczniom zakrytą w Nim tajemnicę samego Boga.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  • w czwartek – św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, czyli Dominikanów
  • w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy, nawróconą żydówkę, karmelitankę bosą i męczennicę obozu Auschwitz
  • w sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, którą organizujemy we wrześniu br. zapraszamy na spotkanie w parafii pw. św. Maksymiliana w Bydgoszczy na Osowej Górze dnia 19.08.2019 (poniedziałek) o godz. 18.30. prosimy również o wpłatę reszty należnej kwoty za pielgrzymkę na konto Biura Podróży.
  2. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na spłatę zrealizowanych remontów. Bóg zapłać za hojność serca!
  3. Wyjeżdżającym w tych dniach na letni urlop życzymy bezpiecznego i spokojnego odpoczynku. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, pamiętajmy o cennym darze niedzielnej Eucharystii. Przekazujemy również słowo pozdrowienia wszystkim tym, którzy w tym czasie goszczą u swoich bliskich w naszej parafii.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.