Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego – 5 I 2020

  1. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  2. Zgodnie z tradycją poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mantionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  3. Rozpoczęła się kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! W tym roku wyjątkowo odwiedzimy tylko część naszej parafii. Plan kolędy został wywieszony w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.
  4. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  5. Biskup zaprasza na VII Bydgoski Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w bazylice św. Wincentego a Paulo. Orszak wyruszy o godz. 13.00 sprzed bazyliki i przejdzie ulicami Markwarta, Krasickiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.
  6. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zofia GROCHOWSKA, lat 92,
+ Jan BUDZIAK, lat 81 – pogrzeb na cm. parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Ludwikowie we wtorek o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.