Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 5 IV 2020 

  1. Dzisiaj w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W związku ze stanem epidemii nasze obchody będą inne niż w poprzednich latach. Obowiązuje ograniczenie uczestniczących w obrzędach religijnych do 5 osób, nie licząc kapłanów sprawujących liturgię i osób posługujących. Prosimy o uszanowanie tego przepisu, pozostanie w domach i uczestniczenie w uroczystościach za pośrednictwem radia, telewizji czy Internetu.
  2. Od poniedziałku do środy od godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do godziny 18.00. W tym czasie również okazja do spowiedzi świętej. Prosimy o rozwagę i uszanowanie wymogu liczby 5 osób jednocześnie w świątyni także podczas Adoracji.
  3. Podczas Adoracji będziemy udzielać Komunii św. poza Mszą św. o godz. 16.00 oraz o godz. 17.30, zachowując wymóg liczby 5 osób w świątyni!
  4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 jest sprawowana na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. kościół będzie otwarty do godziny 24.00, aby umożliwić wiernym indywidualną modlitwę w ten wyjątkowy dzień!
  5. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Tabernakulum od godz. 7.00. O godzinie 15.00, w godzinie śmierci Chrystusa, odprawimy Drogę krzyżową. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godzinie 18.00 odprawimy Liturgię na cześć Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adorację rozpoczniemy od godz. 7.00 i potrwa ona do godz. 20.00.
  7. Z racji epidemii nie będziemy w kościele święcić potrwa na stół wielkanocny. Zapraszamy, aby pobrać z naszej strony tekst modlitwy, którą należy odmówić przed uroczystym śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną. (tekst modlitwy)
  8. Wigilia Paschalna, która stanowi szczyt liturgicznych obchodów Świąt Wielkanocnych, rozpocznie się o 20.30. Na zakończenie uroczystości kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w bramie kościoła.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  10. Biuro parafialne będzie nieczynne w Wielki Czwartek oraz w Poniedziałek Wielkanocny!