Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 5 IX 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościele w Polsce obchodzi Dzień Solidarności z Afgańczykami. Pragniemy mieszkańców Afganistanu wspierać modlitwą oraz nieść im pomoc materialną. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W środę, 8 września, przypada uroczystość NMP Matki Pięknej MiłościPatronki naszej diecezji. Suma odpustowa w katedrze bydgoskiej o godz. 18.00.
 3. Rozpoczął się nowy rok szkolny. O Boże błogosławieństwo dla dzieci będziemy modlić się szczególnie w przyszłą niedzielę 12 września. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w kościele w środę 15 września o godz. 19.00.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w kościele w środę 22 września o godz. 19.00.
 6. Uczniów klas VII, którzy w tym roku rozpoczynają trzyletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w poniedziałek, 13 września, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
 7. Spotkanie organizacyjne dla osób udających na pielgrzymkę do Hiszpanii odbędzie się w parafii św. M. Kolbego na Osowej Górze w poniedziałek 6 września o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę, przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i jednocześnie dzień odpustu w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa.
 10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii oraz etyki we wszystkich typach szkół. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Lena JUSZCZYK, mająca 3,5 roku.

Mając głęboką wiarę, że mała Lenka osiągnęła chwałę nieba, prośmy o pocieszenie i umocnienie w wierze dla jej Rodziców i najbliższej Rodziny!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz