Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 5 V 2019 

 1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną, która we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 17.30.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w poniedziałek 6 maja o godz. 19.00.
 4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 5. Młodzież z klas VIII oraz z klas III gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania, prosimy o podejście dzisiaj po Mszy św. do zakrystii do ks. Adama.
 6. Dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź święta i próba odbędzie się w sobotę, 11 maja, o godz. 9.30 w kościele. Na rocznicę dzieci przychodzą ubrane w alby.
 7. Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka w niedziele okresu wielkanocnego będzie trwała ewangelizacja na placach wielu miast świata, także w Bydgoszczy. Między innymi na krzyżowaniu ulicy Grodzkiej i Mostowej przy bydgoskich spichrzach. Początek zawsze o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 8. Nasza parafia pragnie włączy się także w akcję Pola Nadziei, której celem jest pomoc funkcjonującym hospicjom. Dzisiaj woluntariusze Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy zbierają ofiary do puszek na ten cel po Mszach św.
 9. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni.
 10. Rycerze Kolumba z diecezji bydgoskiej organizują pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich w dniach 25-26 maja br. Zapisy: Andrzej Górny tel. 661-056-350.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Benedykt PEŁKOWSKI, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz