Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 5 VIII 2018

 1. Trwa sierpień, który dla naszej Ojczyzny ma szczególne znaczenie. Zbiegają się w tym miesiącu uroczystości Maryjne z rocznicami patriotycznymi. Kościół w Polsce zaprasza nas w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu. Jest to dar wyjątkowy, który możemy ofiarować w intencji osób zmagających się z chorobą alkoholową, ale także w wielu innych intencjach.
 2. W poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W liturgii wspominamy wydarzenie, w którym Chrystus objawia swoim uczniom zakrytą w Nim tajemnicę samego Boga
 3. Caritas Diecezji Bydgoskiej rozpoczęła akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Wprawdzie dzięki rozwiązaniom systemowym, sytuacja rodzin najbiedniejszych i wielodzietnych znacznie się poprawiła, to jednak ciągle znajdują się dzieci, które takiej pomocy potrzebują. Bardzo zachęcamy do wsparcia tej szczytnej akcji. Po mszy św. będzie można składać ofiary do puszek ba ten cel. Co roku z zebranych pieniędzy nasza parafia opłaca m.in. obiady w szkole dla kilkorga dzieci w kwocie ponad 2,5 tys. złotych.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  – w środę – św. Dominika
  – w czwartek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy,
  – w piątek – św. Wawrzyńca,
  – w sobotę – św. Klarę.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz