Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli. Szczególnie modlimy się za misjonarzy, a ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Działa Misyjne.
 2. Zgodnie z tradycją poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
 3. Dzisiaj także zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy z kościoła oo. Jezuitów o 12.30 w kierunku „Łuczniczki”. Szczegóły na plakacie.
 4. Rozpoczęliśmy kolędę. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznawania się. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.
 5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne czynne w poniedziałki w godz. 11.00-12.00.
 6. W piątek, 11 stycznia, zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków na koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z naszej parafii wspartej przez innych młodych artystów. Początek koncertu o godz. 19.30.
 7. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na wspólne kolędowanie prze żłóbku. W przyszłą niedzielę 13 stycznia o godz. 16.30. Zapraszamy także te dzieci, które uczestniczyły w okresie adwentu w roratach.
 8. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 9. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni. W tym tygodniu planujemy rozpocząć prace przy bocznych ołtarzach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk SĘKOWSKI, lat 75 – pogrzeb w środę o godz. 12.15 na cmentarzu przy ul. Wiślanej. Wcześniej Msza św. pogrzebowa w naszym kościele.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz