Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 6 IX 2020  

 1. We wtorek, 8 września, przypada uroczystość NMP Matki Pięknej MiłościPatronki naszej diecezji. Suma odpustowa w katedrze o godz. 18.00.
 2. W sobotę, 12 września, przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i jednocześnie dzień odpustu w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej. Suma odpustowa o godz. 10.00.
 3. W niedzielę, 13 września, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w czwartek 10 września o godz. 19.00.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 19.00.
 6. Uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy I i II szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę, 13 września, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
 7. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa. Planujemy w tym roku wymianę drzwi wejściowych oraz wewnętrznych, renowację witraży i osadzenie ich w nowych ramach, a także dokończenie elewacji wieży.
 8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 11 września o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja. Przygotowane zostały dwie trasy: 41 km i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej ekstremalnej drogi krzyżowej (www.edk.org.pl) oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.
 9. Policja ostrzega przed „oszustwem na wnuczka” lub „oszustwem na policjanta”. Oszuści dzwonią do starszych osób na telefony stacjonarne! Przedstawiają się jako policjanci CBA prowadzący tajną akcje. Bywa, że udają wnuka bądź innego krewnego. Apelujemy, aby nie działać pochopnie kiedy zgłasza się ktoś, kogo nie znamy i chcemy mu przekazać pieniądze! Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy upewnić się, że przerwaliśmy połączenie telefoniczne i natychmiast powiadomić Policję.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marek CHEŁMIŃSKI, lat 72 – pogrzeb w środę o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Wiślanej, wcześniej o godz. 11.00 Msza św. w naszym kościele.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz