Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 6 VI 2021

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Nasz kościół jest cały dzień otwarty. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. wieczornej katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży z kl. VII i VIII.
  3. W piątek, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
  4. Wraz z parafią św. Maksymiliana Kolbego i M.B. Zwycięskiej zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach od 25 września do 02 października 2021 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem podróży VERVINCI TRAVEL.
  5. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Branżowej Szkole I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatny wyjazd do Centrum Kulturalno-Kongresowego JORDANKI w Toruniu na spektakl komediowy „Wąsik”. Szczegóły na plakacie w gablocie!
  6. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza kandydatów na Drzwi otwarte, a Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza dodatkowy nabór do klasy zerowej i pierwszej. Szczegóły na plakatach w gablocie.
  7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 10 września. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Lech SZYMAŃSKI, lat 71 – pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej we wtorek o godz. 13.45.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz