Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 6 X 2019 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. Przyszła niedziela, 13 października będzie obchodzona jako Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie! Chodźmy”. Młodzież z naszej diecezji jest zaproszona na Eucharystię o godz. 13:30 do kościoła św. Józefa, a następnie do Hali Sportowej „Artego Arena” na bydgoską „Karoliadę”.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę za nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniach 24-25 października. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz w biurze parafialnym
 4. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Prosimy pisać nazwiska wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00. Formularze wymienianek zostały wyłożone pod chórem.
 5. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni. Od tygodnia korzystamy z nowego oświetlenia obrazu Matki Bożej.
 6. Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Prosimy o składanie sprzętu na miejscu parkingowym, gdzie zwyczajowo stoi kontener na makulaturę od 28 do 30 października do godziny 9:00. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, prowadzonym przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
 7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
  – w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej – ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto,
  – w piątek – św. Jana XXIII, papieża.
 1. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza w poniedziałek, 7.10 na godz. 18:00 do ZS Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 na Mszę św. i pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna KUBIAK-SAJDAK, lat 89 – Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 9:00, pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!