Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 6 XI 2022 

  1. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie do 9 listopada włącznie po Mszy św. wieczornej. Można jeszcze składać kartki na wypominki jednorazowe oraz roczne. Pamiętajmy, że nasi bliscy zmarli czekają na dar odpustów, jakie możemy za nich ofiarować w tym okresie.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, prosimy o adorację w ciszy. Poza tym przypominamy, że nasz kościół jest otwarty cały dzień, jest więc okazja do codziennej modlitwy przed Jezusem obecnym w tabernakulum.
  3. W naszej parafii trwają katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy w najbliższy poniedziałek – będzie to jedna z dwóch najważniejszych katechez.
  4. W piątek, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczni Bogu za dar wolności będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18.00. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej parafii o wywieszenie flag narodowych.
  5. W związku z dniem Święta Niepodległości, który przypada w tym roku w piątek, ks. biskup K. Włodarczyk udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłym tygodniu w środę, 16 listopada, przypada w naszej parafii uroczystość Matki Boskiej Ostrobramskiej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  8. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Janina BABUSZEWSKA, lat 85,
+ Jerzy KARAŚ, lat 79,
+ Karol ZIELIŃSKI, lat 79 – pogrzeb na cm. Nowofarnym w środę, 9 listopada, o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz