Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 7 I 2018 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i tę świąteczna atmosferę aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Gościmy dzisiaj zespół „Posłani przez Pana”, który swoją grą i śpiewem będzie nam towarzyszył w modlitwie podczas Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 10.30.
  3. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  4. Trwa kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  6. W sobotę, 13 stycznia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marian KOLCZYŃSKI, lat 79 – pogrzeb na cmentarzu parafialnym na Siernieczku w poniedziałek o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz