Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 7 III 2021

 1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela wielkiego postu. Szczególną modlitwą pragniemy otaczać papieża Franciszka, który odbywa podróż apostolską do Iraku. Módlmy się o dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka. W najbliższą sobotę przypada również 8. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową.
 2. Młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ma dzisiaj katechezę po Mszy św. wieczornej
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., odbędzie się planowo w środę, 10 marca, o godz. 19.00 w kościele
 4. Organizujemy Koło Żywego Różańca dla dzieci „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci zapraszamy na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnej obecności Boga w historii swojego życia.
 6. W sobotę, 13 marca, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej wyjątkowo o godz. o godz. 17.30.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 8. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary i wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym.
 9. Dziękujemy również za ofiary złożone w minioną niedzielę na dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”. Do puszek na ten cel zebraliśmy 1 342 zł.
 10. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. niedzielne oraz w dni powszednie. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz