Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 VI 2020 

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Warto zdać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Przypominamy, że zniesiony został limit osób, które mogą uczestniczyć w liturgii w świątyni. Obowiązująca do tej pory bezwarunkowo dyspensa od obowiązku niedzielnej Mszy świętej została odwołana i dotyczy jedynie osób z objawami choroby, osób w podeszłym wieku oraz odczuwających realne zagrożenie. Zachęcamy gorąco do fizycznego uczestnictwa w Eucharystii i nabożeństwach! W dalszym ciągu obowiązuje przepis nakazujący zasłanianie ust oraz nosa podczas przebywania w kościele.
 3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Niestety z racji pandemii nie będzie w tym roku procesji z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Mszach św., które odprawimy prawie według porządku niedzielnego. Po msz św. o godz. 10.30 będzie uroczyste wstawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i błogosławieństwo udzielone całej naszej parafii z placu przed kościołem. Ostatni Msza św. przedpołudniowa zostanie odprawiona o godz. 12.30.
 4. W uroczystość Bożego Ciała biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • w poniedziałek – św. Jadwigę, królową Polski,
 • w piątek – błogosławionych Franciszka Dachterę i Antoniego Świadka – związanych z Bydgoszczą męczenników II wojny światowej,
 • w sobotę – św. Antoniego z Padwy
 1. W poniedziałek, 8 czerwca, ks. Bogusław będzie przeżywał 57. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00
 2. Od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem czwartku) od godz. 15.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, okazja do spowiedzi do godz. 16.00. Zachęcamy do korzystania z okazji do bliskości z Chrystusem Eucharystycznym.
 3. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 (z wyjątkiem czwartku).
 4. Bardzo dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Przyjaciołom za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjno-remontowa. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.