Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 7 X 2018 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę, 13 października, na nowennę fatimską po Mszy św. porannej.
  3. Przyszła niedziela, 14 października będzie obchodzona jako Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Młodzież z naszej diecezji jest zaproszona na Eucharystię o godz. 13.00 do kościoła św. Jadwigi Królowej, a następnie do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” na bydgoską „Karoliadę”.
  4. Jako owoc Peregrynacji Matki Boskiej trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  5. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00. Formularze wymienianek zostały wyłożone pod chórem.
  6. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni.
  7. W najbliższy poniedziałek biuro parafialne będzie czynne tylko rano od 11.00 do 12.00. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Stanisław SOWA, lat 89,
+ Mieczysława GĘBAROWSKA, lat 82,
+ Rafał LEWANDOWSKI, lat 72,
+ Maria KANIECKA, lat 74 – pogrzeb na cmentarzu przy ul. Kossaka w pn. o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz