Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 7 XI 2021 

  1. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie do 9 listopada włącznie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. Można jeszcze składać kartki na wypominki jednorazowe oraz roczne. Pamiętajmy, że nasi bliscy zmarli czekają na dar odpustów, jakie możemy za nich ofiarować w tym okresie.
  2. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone normalnie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy w najbliższy poniedziałek – będzie to jedna z dwóch najważniejszych katechez.
  3. W czwartek, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczni Bogu za dar wolności będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18.00. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej parafii o wywieszenie flag narodowych
  4. W przyszłym tygodniu we wtorek, 16 listopada, przypada wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Prałat Jan Andrzejczak – Kustosz Sanktuarium Marki Bożej Królowej Męczenników na bydgoskim Fordonie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień.
  5. Kandydatom do bierzmowania z klas VII i VIII przypominamy o dzisiejszym spotkaniu formacyjnym w kościele o godz. 19.00.
  6. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu uda się nam się umieścić w kruchcie kościoła figury św. Józefa i św. Antoniego wyrzeźbione dla naszej parafii przez artystę z Madagaskaru.
  7. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu pt.: „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Specjalne seanse będą 11 listopada, o godz. 13.00 i 18.00 w kinie Helios. Cena biletu tym razem to 10 zł.
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii pw. Św. Stanisława na Siernieczku w sobotę 27 listopada br. w salce katechetycznej.
  9. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marcin CHMARA, lat 44.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz