Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 8 I 2023

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i tę świąteczna atmosferę aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Młodzież z klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania w trybie tradycyjnym ma dzisiaj katechezę o godz. 19.00 w kościele
  3. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłobku połączone z koncertem kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, scholi oraz dzieci z „Gromadki Maryi”. Początek o godz. 16.30.
  4. Trwa kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.
  6. W piątek, 13 stycznia, odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w ich domach.
  7. Również w piątek, 13 stycznia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 13.30.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę, do skarbon, czy przekazywane na konto parafii. Bóg zapłać za otwartość i hojność serca, które są wyrazem troski o naszą świątynię parafialną.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marcin PASZKIEWICZ, lat 45,
+ Apolonia WÓJT, lat 86 – pogrzeb wstępnie zaplanowano na środę.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz