Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości – 8 IX 2019

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości – głównej patronki naszej diecezji. Wielu z nas przeżywało w ciągu ostatniego roku w naszych domach peregrynację Jej wizerunku. Pielęgnujmy nasze nabożeństwo do Pani z Różą w dłoni, powierzajmy Jej ufnie nasze sprawy. Módlmy się dziś także za Jej przyczyną za naszą diecezję i Księdza Biskupa.
 2. W piątek, 13 września, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 3. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym roku w całym kraju wielu ludzi łączy się we wspólnej modlitwie pod hasłem „Polska pod krzyżem”. Również i my chcemy włączyć się w tę inicjatywę. Zapraszamy zatem na wspólną modlitwę różańcową w sobotę o godz. 12:00. Odprawimy wówczas także nabożeństwo wynagradzające ku czci Chrystusa Ukrzyżowanego.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  – w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Św., odbędzie się w czwartek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 6. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się we wtorek 17 września o godz. 19.00 w kościele.
 7. Uczniów klas VII i VIII oraz I szkół średnich wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie organizacyjne ws. przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek 13 września na godz. 19:00 w kościele.
 8. Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
 9. Przypominamy o możliwości obejrzenia filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Seans specjalny dla naszej parafii już jutro o godz. 19:00 w kinie „Helios”. Cena biletu to 12 złotych.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Teresa SOLENIEC, lat 69.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!