Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 8 V 2022 

  1. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Chciejmy w tych dniach szczególnie włączyć się w tę modlitwę Kościoła, świadomi zmieniających się czasów i pilnej potrzeby nowej ewangelizacji.
  2. Rozpoczął się maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godzinie 17.30.
  3. Dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 15 maja, na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź święta i próba odbędzie się w piątek, 13 maja, o godz. 16.30 w kościele.
  4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 22 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 10.30. Informujemy, że miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci i ich bliskich.
  5. Sakramentu bierzmowania ks. biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli naszej młodzieży w czwartek, 26 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie kandydatów oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 15 maja, o godz. 19.00 w kościele.
  6. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Powoli przygotowujemy się do wymiany posadzki w naszym kościele. Pragniemy również kontynuować także wysyłanie paczek ofiarom wojny w Ukrainie. Po Mszy św. można wesprzeć tę akcję ofiarą do puszek. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. W Bydgoszczy rozpoczyna się ewangelizacja na placach. Spotkania będą trwały przez trzy kolejne niedziele: 8, 15 i 22 maja w amfiteatrze przy zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej; początek godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna TWARDOWSKA, lat 88,
+ Urszula STYPCZYŃKSA, lat 75,
+ Renata WIOROWSKA, lat 86 – pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej we wtorek, 10 maja, o godz. 10.45

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz