Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 8 X 2017 

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy na przód z nadzieją!”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
  2. W ramach Dnia Papieskiego młodzież z naszej diecezji zaproszona jest na Eucharystię o godz. 13.00 do kościoła św. Jadwigi Królowej, a następnie o 16.00 do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” na bydgoską „Karoliadę”! Zapraszamy młodzież, dzieci oraz całe rodziny do wspólnego świętowania. Tegoroczną „Karoliadę” zakończy koncert zespołu „Siewcy Lednicy”.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  4. Uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy w środę 11 października na godz. 18.00 na Mszę św., a następnie na spotkanie.
  5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w piątek, 13 października, na nowennę fatimską po nabożeństwie różańcowym.
  6. W dniach 26-27 października (czwartek/piątek) odbędzie się IX Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafii M.B. Częstochowskiej.
  7. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00. Formularze wymienianek zostały wyłożone pod chórem.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na trwającą budowę wieży.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz