Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 I 2022 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i świąteczna atmosferę w naszych świątyniach aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne kolędowanie przy żłóbku dzisiaj o godz. 16.30. Wystąpi nasza chór parafialny oraz schola dziecięca.
  3. Kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz VIII mają katechezę dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Za tydzień katecheza dla uczniów szkoły średniej, a planowany na najbliższy piątek krąg biblijny z racji kolędy nie odbędzie się.
  4. Kolęda w domach w tym roku tylko na zaproszenia. Pozostałych Parafian i Sympatyków zapraszamy na specjalne Msze św. o godz. 18.00, które będą sprawowane w intencji zaproszonych danego dnia mieszkańców poszczególnych ulic. Kolędę indywidualną rozpoczniemy od poniedziałku 10 stycznia. Plan kolędy znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
  5. Z powodu kolędy w tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek przed południem. W inne dni tygodnia w sprawach pilnych prosimy kontakt w zakrystii po Mszach świętych.
  6. Przypominamy, że w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
  7. W czwartek, 13 stycznia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 14.00.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Monika TARGOWSKA, lat 97 – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek w kościele pw. św. Krzyża o godz. 12.00, następnie pogrzeb na cmentarzu przy ul. Zaświat,
+ Dionizy SIENKIEWICZ, lat 88 – termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz