Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 9 IX 2018

 1. Dzisiaj kończymy Misje Święte przed nawiedzeniem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za trud przepowiadania Słowa Bożego przez Księży Misjonarzy. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek, 10 września, o godz. 16.30 rozpoczniemy w kościele nabożeństwo oczekiwania na przyjazd Obrazu Matki Bożej. Wszystkich Parafian zapraszamy, by zgromadzili się o godz. 17.00 na dziedzińcu szkoły Branżowej przy ul. Kijowskiej 7. Stamtąd udamy się procesyjnie z Obrazem Matki Bożej do naszego kościoła, gdzie odbędzie się uroczyste powitanie i Eucharystia.
 3. O północy zapraszamy na pasterkę Maryjną w intencji powołań.
 4. W nocy od godziny 1.00 do 6.00 czuwanie w ciszy przy obrazie Maryi Jasnogórskiej i czas na indywidualną modlitwę, wg ustalonego programu.
 5. We wtorek Msza św. o godz. 9.00 w intencji wszystkich Parafian, a o godz. 11.30 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia chorych. O godz. 15.30 – Msza św. na zakończenie nawiedzenia, której będzie przewodniczył ks. biskup Jan Tyrawa. Po Mszy św. odprowadzimy Maryję do parafii M.B. Zwycięskiej.
 6. W czwartek, 13 września, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 7. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 8. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Św., odbędzie się w środę 19 września o godz. 19.00 w kościele
 9. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w czwartek 20 września o godz. 19.00 w kościele.
 10. W minioną niedzielę na operację dla Wiktorii zebraliśmy do puszek 3 895 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 11. Składka remontowo-inwestycyjna będzie w przyszłą niedzielę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, także te przekazywane indywidualnie oraz bezpośrednio na konto.
 12. W tym tygodniu odbędzie także powakacyjna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE.
 13. Parafia M.B. Zwycięskiej organizuje pielgrzymkę do Tczewa, Gdańska i Gdynia w dniach 25-27 września. Szczegółowe informacje znajdują się gablocie.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz