Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwierając się na dary Ducha Świętego pamiętajmy, że również każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt – przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 18.00. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to święto obchodzone od 2013 r. i ustanowione przez papieża Benedykta XVI. Chciejmy tego dnia szczególnie modlić się za nasze bydgoskie Seminarium Duchowne i o liczne i święte powołania.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • we wtorek – św. Barnabę Apostoła
 • w środę – męczenników z okresu II wojny światowej – m.in. ks. Franciszka Dachterę i ks. Antoniego Świadka,
 • w piątek – bł. Bpa Michała Kozala – Patrona naszej Diecezji
 1. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszedni po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu odbędzie się ostatnia przed wakacjami zbiórka MAKULATURY na MISJE.
 3. W minioną niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 430 zł. Serdecznie dziękujemy!
 4. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafii. Do końca czerwca chcielibyśmy zakończyć prace przy bocznych ołtarzach.
 5. Ks. biskup Jan Tyrawa zaprasza do uczestnictwa w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który 9 czerwca przejdzie ulicami naszego miasta. Marsz wyruszy o godz. 14.00 spod Katedry a zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego a Paulo, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny. Szczegóły w gablocie.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz