Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 9 VIII 2020 

 1. W poczuciu odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie, apelujemy do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.
 2. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne z powodu pogrzebu.
 3. W czwartek, 13 sierpnia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 4. W piątek, 14 sierpnia, wyruszy XXXI Pielgrzymka Maksymiliańska. Rozpoczęcie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, po czym wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze.
 5. W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary, które stały się naszym udziałem za przyczyną Niepokalanej. Dziękujemy za tegoroczne płody ziemi, a także za dar „Cudu nad Wisłą”, który przed 100 laty uratował naszą Ojczyznę i Europę przed komunizmem. Tego dnia w naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na Mszę świętą do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary i przypomnieniem o Jego dobroci i opiece nad nami.
 7. W 100. Rocznicę Cudu nad Wisłą, 15 sierpnia, zapraszamy do modlitwy o Cud nad Brdą: mężczyzn podczas Procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Ojców Jezuitów o godz. 20.00 oraz kobiety podczas Procesji z Kościoła „Klarysek” o godz. 20.00. Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają Bogurodzicę i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry. Organizatorzy proszą o zabranie maseczek.
 8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele remontowo-budowlane w naszej parafii.
 9. Dziękujemy także za wspieranie akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Skarbona dla ofiar ten cel znajduje się pod chórem przy wejściu do kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, będzie w Kościele w Polsce Dniem solidarności i modlitwy z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia będziemy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można też nabyć płytę z muzyką chrześcijańską o charakterze ewangelizacyjnym nagraną przez młodzież naszej diecezji w cenie 20 zł.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna KULCZEWSKA, lat 79,
+ Urszula MALINOWSKA, lat 85,
+ Henryk JURGIEL, lat 89 – Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godz. 11.30, a następnie uroczystości na cm. na Bielawkach o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz