Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 9 X 2022 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w łączności z wcześniejszą adoracją Najświętszego Sakramentu. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. W naszej parafii rozpoczynamy katechezy ewangelizacyjne, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnego i pełnego miłości działania Boga w historii naszego życia.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęło się przygotowanie młodych do bierzmowania w ramach programu Postcresima. Formację tę rozpoczęły 53 młode osoby. Zainteresowani tą formacją mogą jeszcze dołączyć. Wszystkich innych młodych przed bierzmowaniem zapraszamy na katechezę w przyszła niedzielę, 16 października, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w czwartek, 13 października, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 5. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 9.45.
 6. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Chętne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy, rodziców oczekujących w tym czasie na dzieci zapraszamy na kawę i herbatę.
 7. W ramach akcji „Makulatura na Misje” zebraliśmy 3280 kg, co przy obecnych cenach dało nam 656 zł na cele misyjne. Pragniemy naszą akcję kontynuować, choć wahania cen są bardzo duże.
 8. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00.
 9. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę, do skarbon, czy przekazywane na konto parafii. Bóg zapłać za otwartość i hojność serca, które są wyrazem troski o naszą świątynię parafialną.
 10. Za tydzień będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. Będzie to okazja, by wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Mirosława JÓŹWIAK, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz