Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie – 25 XII 2020 

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
  2. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, w który tradycyjnie czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie, także na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  3. W najbliższą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy, że wszyscy różnymi drogami jesteśmy powołani do świętości i módlmy się za nasze rodziny, szczególnie wzywając w tym roku wstawiennictwa św. Józefa.
  4. Informujemy, że dla wszystkich naszych Parafian i Sympatyków Parafii, którzy z racji ograniczeń pandemicznych nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystościach, przygotowaliśmy transmisję Mszy świętych on-line z naszego kościoła w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Link do połączenia się znajduje się na naszej stronie internetowej. Prosimy bardzo o rozpowszechnienie tej informacji oraz pomoc wszystkim Seniorom, aby mogli skorzystać z tej możliwości uczestnictwa w życiu Parafii.
  5. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które w tych dniach otrzymywaliśmy. Dziękujemy osobom, które zadbały o piękny wystrój naszej świątyni, szczególnie Panom za pracę przy ustawianiu choinek. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz