Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie – 25 XII 2021 

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia.
  2. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zbiega się w tym roku z Niedzielą Świętej Rodziny. Tego dnia szczególnie módlmy się za nasze rodziny, aby były silne wiarą w Boga, który z miłością przynosi nam zbawienie.
  3. Ofiary składane tacę w drugi dzień świąt przeznaczone są tradycyjnie na uczelnie katolickie, szczególnie na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  4. Od czwartku, 30 grudnia, w naszej parafii będziemy adorować Jezusa Eucharystycznego w monstrancji z Medjugorje. Monstrancja ta nosi tytuł „Królowa Pokoju” i jest przeznaczona do ołtarza głównego w budowanej tam kaplicy adoracji. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię o godz. 15.00 połączoną ze świadectwem pana Mariusza Drapikowskiego – autora monstrancji. Adoracja w naszym kościele będzie trwała do 5 stycznia, a następnie będzie kontynuowana w innych kościołach naszego dekanatu. Szczegóły w gablocie.
  5. W piątek, 31 grudnia, w liturgii wspominamy św. Sylwestra. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy po Mszy św. wieczornej, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od drogi miłości. Bp Krzysztof Włodarczyk udzielił dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku 31 grudnia, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 1 stycznia, wraz z Maryją Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie.
  7. Kolęda z powodu trwającej pandemii odbędzie się w zmienionej formie. Odwiedziny kolędowe odbędą się tylko na zaproszenie, a resztę Parafian i Sympatyków zapraszamy na Msze św. kolędowe, które będziemy celebrować w kościele. Osoby pragnące przyjąć kolędę prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, biurze parafialnym lub drogą elektroniczną.
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które w tych dniach otrzymywaliśmy. Dziękujemy osobom, które zadbały o piękny wystrój naszej świątyni, szczególnie Panom za pracę przy ustawianiu choinek. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Genowefa LUTOWSKA, lat 91,
+ Karolina BIAŁECKA, lat 80,
+ Roman ŁOS, lat 82,
+ Ania SZCZĘSNA, lat 2 – pogrzeb na Siernieczku we wtorek 28 XII o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz