9 IV 2022 – Paczka dla Ukrainy

Wobec dramatu trwającej od 24 lutego 2022 r. agresji Rosji na Ukrainę, nasza parafia włączyła się w pomoc dla Ukrainy. W pierwszych dniach wojny zbieraliśmy fundusze na pomoc uchodźcom przybywającym do naszej ojczyzny. W środę popielcową i pierwszą niedzielę wielkiego postu zebraliśmy na ten cel ponad 19 tys. złotych.

Obecnie wobec przedłużającego się dramatu wojny w Ukrainie włączyliśmy się w akcje Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Z ofiar do puszek i przyniesionych darów rzeczowych przygotowaliśmy w zeszłym tygodniu 15 paczek, a w tym tygodniu 26 paczek, z których każda waży od 16 do 18 kg i zawiera ściśle określone produkty, które powinny pomóc przetrwać jednej rodzinie na Ukrainie przez około tydzień.

W akcję włączyli się woluntariusze z Kręgów Domowego Kościoła oraz wspólnot Neokatechumanalnych funkcjonujących przy naszej parafii oraz inne chętne osoby. Bez ich zaangażowania i wielu godzin pracy ta pomoc nie byłaby możliwa. Czekamy na innych chętnych woluntariuszy.

Bardzo chcemy tę akcję kontynuować, więc liczymy na dalsze ofiary naszych Parafian na ten cel oraz dary rzeczowe z określonej ściśle listy.