30 X 2022 – Procesja i bal „Wszystkich Świętych”

W niedzielę poprzedzającą liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych, czyli 30 października 2022 r., dzieci przyszły na Mszę św. w strojach swoich ulubionych świętych.

Po Mszy św. dzieci z rodzicami udali się w procesji po ulicach naszej parafii wychwalając Pana Boga za powołanie do świętości i wzywając pomocy świętych w realizacji tej drogi. W procesji były niesione relikwie bł. Marii Karłowskiej – założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek (siostry z tego zgromadzenia posługiwały w naszej parafii przez 20 lat) oraz bł. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, który powołał do istnienia naszą parafię w 1980 r.

Po Mszy św. i procesji był czas na wspólną zabawę pod hasłem „Każdy święty chodzi uśmiechnięty”. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło konkursów na temat świętych, pokazu mody, tańców i wyboru najciekawszego stroju świętego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ilość uczestników będzie jeszcze większa.

Serdeczne podziękowanie na ręce Organizatorów tego wydarzenia, czyli małżeństw szczególnie z Kręgów Domowego Kościoła zatroskanych o religijne wychowanie swoich dzieci. Niech Pan błogosławi i sam będzie nagrodą za ten trud formacji. Szczęść Boże i czakami na więcej 😉!!!