30 VIII 2015 – Srebrny Jubileusz s. Alicji Wudzińskiej

Siostra Alicja Wudzińska CSSE (elżbietanka), pochodząca z naszej parafii, obchodziła 30 sierpnia 2015 r. w naszej wspólnocie Srebrny Jubileusz ślubów zakonnych. Do naszej parafii przybyła w Florencji, gdzie pracuje od 24 lat. Uroczysta Eucharystia, podczas której Jubilatka odnowiła swoje śluby zakonne, zgromadziła rodzinę, wielu parafian i przyjaciół Siostry Alicji z lat młodzieńczych. Słowo Boże wygłosił ks. dr Antoni Jucewicz SVD, którego powołanie również dojrzewało w naszej parafii w tym samym czasie.

Siostrze Alicji towarzyszyły również inne siostry elżbietanki. Siostra Marietta (mistrzyni z okresu formacji s. Alicji) i s. Sebastiana z Gniezna; s. Elżbieta i s. Janina z Torunia oraz rodzona siostra Jubilatki – s. Klara z Rzymu. Uroczystość, która pięknie wpisała się w przeżywany w całym Kościele ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO, była również okazją do bliższego poznania charyzmatu i pracy Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Siostry obdarowały wszystkich uczestników uroczystości książką o św. Elżbiecie.

Wdzięczni Bogu za dar życia zakonnego s. Alicji, życzymy jej ciągłego wzrastania w łasce wiary, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz zapewniamy o modlitwie naszej wspólnoty parafialnej.