26-31 VII 2016 – Światowe Dni Młodzieży

W Roku  Miłosierdzia oraz w Roku Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski przeżywaliśmy także wielki festiwal wiary i młodości. jakim były  Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 oraz pielgrzymka papieża Franciszka do naszej Ojczyzny.

Najpierw w Bydgoszczy gościliśmy pielgrzymów z różnych krajów m.in. z Ukrainy czy Hiszpanii.  Ich obecność dało się zauważyć choćby podczas ewangelizacji na Starym Rynku i w wielu innych momentach. Następnie nasza młodzież wybrała się nas spotkanie z Papieżem do Krakowa. Nasza, parafialna młodzież wyjechała w jednej grupie wspólnie  z młodzieżą z parafii MB Zwycięskiej oraz z młodzieżą z Solca Kujawskiego.

Na kulminacyjne spotkanie z Papieżem w ramach ŚDM na krakowskich Brzegach udała się także pokaźna grupa pielgrzymów (dwa autokary) ze wspólnot neokatechumenalnych działających przy naszej parafii oraz przy parafii Św. Trójcy.

Mamy nadzieję, że wszystkim, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach osobiście lub przez mass media, przyniosą one  obfite duchowe owoce. Poniżej zdjęcia z tych niezwykłych chwil przeżywanych w Krakowie!