1 XII 2021 – Wprowadzenie relikwii krwi błogosławionego Stefana Wyszyńskiego

W środę, 1 grudnia 2021 roku, w 41. rocznicę erygowania naszej parafii odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia do naszej świątyni. Mszy św. przewodniczył ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, który po raz pierwszy odwiedził naszą parafię. Mszę św. koncelebrowali proboszczowie dekanatu Bydgoszcz VI.

Wprowadzenie tych relikwii ma dla nas niezwykłe znaczenie, bo Prymas Tysiąclecia symbolizuje walkę o wolność Kościoła i wiary w czasach trudnych, gdy nasz kościół był budowany.  Dla wielu naszych Parafian, którzy pamiętają te trudne i złożone czasy Prymas Wyszyński był i jest Patronem wierności Bogu i Kościołowi!

Jak zauważył w homilii ks. biskup relikwie są znakiem nadprzyrodzonej obecności świętych pośród nas oraz wezwaniem i inspiracją, by kroczyć tą samą drogą do świętości.

Relikwie krwi zostały przekazane naszej parafii przez kard. Kazimierza Nycza i umieszczone w relikwiarzu, który został wykonany przez artystę Mariusza Drapikowskiego z Gdańska.

Błogosławiony Stefanie Wyszyński oręduj za nami!