Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 13 VIII 2017

 1. Dzisiaj, 13 sierpnia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego.  Wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary, które stały się naszym udziałem za przyczyną Niepokalanej. Dziękujemy za tegoroczne płody ziemi, a także za dar „Cudu nad Wisłą”, który przed laty uratował naszą Ojczyznę i Europę przed komunizmem. Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy: 9:00 Msza Święta Kościół Garnizonowy, a w Myślęcinku o 11:30 Uroczysty Apel, 12:30 Parada Wojskowa, 13.00 Festyn Żołnierski. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową Mszę do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną pobłogosławione. Gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary i przypomnieniem o Jego dobroci i opiece nad nami.
 3. Trwa akcja Caritas Diecezji Bydgoskiej pod hasłem: „Z uśmiechem do szkoły”, której celem jest zebranie środków na zakup wyprawek szkolnych, a także na dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego. Pragniemy, aby wszystkie dzieci, szczególnie z naszej parafii, z równą radością mogły cieszyć się nowym rokiem szkolnym. Bardzo zachęcamy do wsparcia tej szczytnej akcji. Po mszy św. będzie można zakupić cegiełki o nominałach 1, 2 oraz 5 złotych. W zeszły roku z zebranych pieniędzy nasza parafia opłaciła m.in. obiady w szkole dla kilkorga dzieci w kwocie ponad 2,5 tys. złotych.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego,
 • w czwartek – św. Jacka.
 1. W poniedziałek, 14 sierpnia, wyruszy XXVIII Pielgrzymka Maksymiliańska. Zbiórka pielgrzymów w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim o godz. 15.40, wymarsz o godz. 16.00. Po Mszy św. odpustowej w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze (o godz. 18.00) pielgrzymi są zaproszeni na poczęstunek.
 2. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele remontowo-budowlane w naszej parafii. Trwają intensywne prace przy budowie wieży.
 3. Ogłoszenie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy: „Szanowni Państwo, czasami zdarza się, że przychodzą do Was albo dzwonią osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy, organizacje, podmioty gospodarcze. Pytają, jak się nazywacie. Proponują niższe rachunki za prąd, gaz, telefon, albo zapraszają na bezpłatne badania. Potem okazuje się, że po badaniach można kupić wyjątkowej jakości pościel, garnki itp. Sprzedawcy mówią dużo i szybko, bardzo zachwalają swoje produkty. Rzeczy są drogie, ale rzekomo jedyne w swoim rodzaju. Podsuwają do podpisania jakieś umowy, weksle i nalegają, żeby podpisać je szybko, bez czytania. Refleksja przychodzi później. Czy te rachunki są naprawdę niższe? Czy ta droga rzecz jest mi naprawdę potrzebna, czy dzięki niej będę się lepiej czuć? Pamiętajmy, nie wszyscy sprzedawcy są nieuczciwi, ale i tacy się zdarzają. Potrzebna jest nasza czujność i roztropność”. Informacje jak w takich sytuacjach postępować wywieszone są na plakacie.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła:

+ Alicja Zygmuntowicz, lat 75

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz